Temný

Jak se natáčeli Návštěvníci? | Seriálové návraty

Filip Nesládek
Odebírat
zhlédnutí 101 061
50% 1 1

••• OHODNOŤTE POŘAD NA ČSFD: www.csfd.cz/film/1243634-seri...

Seriál Návštěvníci z roku 1983 je vrcholným dílem dvojice geniálních autorů - Oty Hofmana a Jindřicha Poláka. Kultovní český sci-fi seriál vznikl s cílem natočit typicky český seriál, který by měl přesah. Nepodobá se ničemu, co se u nás do té doby natočilo a doslova předběhl dobu. Obsahuje působivé triky, ale také erotiku či jedno dosud uspokojivě nevysvětlené tajemství. Co to podle Vás znamená “humidovat”?

••• MOJE SOCIÁLNÍ SÍTĚ:
FACEBOOK: facebook.com/filipnesladek/
INSTAGRAM: instagram.com/filipnesladek/

e-mail: fiflip1995@seznam.cz

••• PODĚKOVÁNÍ

kavárna U nás ve Vršovicích
UPP - Universal Production Partners
Honza Dědek
Lukáš Veverka
Marcela Nesládková

••• AUTOŘI

AUTOR A MODERÁTOR: Filip Nesládek
ÚČINKOVALI: Dagmar Patrasová, Josef Dvořák, Boris Masník, Ondřej Slanina, Karel Smyczek
STŘIH: Filip Nesládek
KAMERA: Filip Nesládek, Ondřej Veselka
DRAMATURG: Martin Krušina
HUDBA: hudebnibanka.cz, bensound.com
GRAFICKÝ DESIGN: Václav & Jan
ŠÉFPRODUCENT: Lukáš Záhoř

čas přidán

 

14. 11. 2022

Sdílet:

Sdílet:

Stažení:

Načítání.....

Přidat do:

Můj playlist
Přehrát později
Komentáře 249
Filip Nesládek
Filip Nesládek Před 21 dnem
📺 Co byste dělali, kdybyste mohli cestovat časem ❓
Martin Rác
Martin Rác Před 21 dnem
Dobre si to pametám ako školák z 80tych rokov, paní Dagmar bola neuveriteľne pekná ako obrázok 😍
Böhmisches Knödel
Böhmisches Knödel Před 21 dnem
Moc děkuji, Filipe. Ty vzpomínky na dětství, když jsme byli v tom 83' přilepení na čb obrazovku a čekali na první tóny mistra Svobody. Pak jsme jako malí kluci koupili krabičku připínáčků a píchali je všude možně po městě a volali: "oko jedna, oko dvě atd..." 😁
Lukáš Poplštein
Lukáš Poplštein Před 14 dny
Dodnes miluju československou filmovou a televizní tvorbu. Vyrostl jsem na ni. Je obdivuhodné, co tady vzniklo v tak nesvobodné a omezené době. Už od děl Karla Zemana. A kde nebylo filmových efektů, o to více vynikala scénaristická práce, která podlě mě patřila na světovou špici. Je dobře, že tu zazněl i Karel Svoboda, protože jeho geniální hudba měla obrovský vliv na vnímání atmosféry seriálu, stejně jako třeba u Dobrodružství kriminalistiky, kterou mimochodem považuji za dodnes nepřekonaný a nejlepší seriál. Díky moc za seriálové návraty. :)
Vendula
Vendula Před 21 dnem
Zase úžasný návrat do dětství ❤ Vždycky mě fascinovaly ty amarouny a vlastně mi bylo vždycky líto že tam nikdy nezůstalo nějaké to jídlo 🤣
Tadeas Kukla
Tadeas Kukla Před 21 dnem
Návštěvníci, křeček v noční kosili, létající Čestmír i ta Arabela to jsou a byly pecky. Já sem rok 86 a v devadesátkách bylo fak na co koukat a v záplavě pecek ze zahraničí se tyhle dílka vůbec nemuseli stydět. Je strašná škoda že se naše filmová a seriálová tvorba zasekla tam kde je teď. Ta nápady ať to byly ať žijí duchové, Verneovky nebo chobotničky se na mě pak nezlobte když říkám že dneska se točej nudný veci.
Tomáš Konvička
Tomáš Konvička Před 21 dnem
Shodou okolností jsem si ten seriál dal před měsícem. Ta silná nostalgie mě tak pohltila, že jsem pak musel shlídnout i něco podobnýho a následoval Létající Čestmír:)
Marty Checkboy
Marty Checkboy Před dnem
Seriál mého mládí. ;) Super jako vždy, Filipe. ;)
Petju von Strom
Petju von Strom Před 21 dnem
Navstevnici jsou fenomen. Opravdu krasny serial. A co znamena humidovat? Kazdej to vi, jen se to nesmi vyslovit ;) Nicmene mlada madam Patrasova diky nekolika scenam v tomhle dokonalem serialu na tuhle otazku zcela jasne odpovida ;) Diky za SUPER video a at se dari!
pitrs130
pitrs130 Před dnem
Další perfektní dokument! Děkuju 👍
Jaromír Morávek
Jaromír Morávek Před 14 dny
Nádherný seriál, klubouk dolů. Vyrůstal jsem na jeho reprízách, když jsem byl malý kluk cca v r. 2007 a dodnes na něj vzpomínám velice rád. Ve srovnání s dnešní masovou produkcí pohádek nemá konkurenci. Už jen ten fakt, že se scénář psal 5 let. Dnes má člověk pocit, že se scénáře dnešním pohádkám a seriálům píší pár dní před naráčením. Opravdu klobouk dolů a čest památce Karla Svobody, který pro seriál udělal vynikající soundtrack. Jen by to po těch letech chtělo remaster. Ten seriál si to zaslouží.
Igor B
Igor B Před 21 dnem
Veľká vďaka Flipe, Návštevníci boli vždy mojou srdcovkou. Mal som ísť robiť niečo dôležité, ale objavilo sa mi v ponuke tvoje video a tieto seriálové návraty proste musím vidieť hneď. Mimochodom, ako je to s akademikmi dnes, keď to ČT vysiela alebo na DVD? Stále Richard, alebo znovu Filip?
Jiri Rittich
Jiri Rittich Před 21 dnem
Naprosto užasný seriál ,nadčasovy.Děkuji za tento dokument 👏👍
Ma Val
Ma Val Před 12 hodinami
Bylo mi 12, když se seriál poprvé vysílal a sledoval jsem německou verzi, jelikož jsem se narodil a vyrůstal ve Švýcarsku. Vždy jsem byl velkým fanouškem českých pohádek a seriálů pro děti a Návštěvníci byli fenomenální. Dodnes si však dobře pamatuji, že spousta rozhořčených švýcarských rodičů se po epizodě, kde byla Dagmar Patrasová v jedné scéně vidět nahá, pokusila sérii bojkotovat... Ale klukům v mém věku scénka vůbec nevadila 😁.. .
Zdeněk Jiříček
Zdeněk Jiříček Před 21 dnem
Konečně Filipe, už to koumam a zatim je to nečekaně zase krása. Moc děkuju
Ludmila Kosová
Ludmila Kosová Před 21 dnem
Pro paní vdovu mám jen nelichotiva slova..serial je úžasný, herci a všichni tvurci předběhli svoji dobu..
Áňa97 -
Áňa97 - Před 21 dnem
Poklad! Nejvíc si cením těch autentických rozhovorů s herci. :)
Romamelle
Romamelle Před 21 dnem
Musím uznat, že mě reportáž nebo povídání o seriálu a jeho zákulisí velice potěšilo. Návštěvníci byli a jsou legendou mezi českými seriály, které mají hlavu a patu :) . Jejich tvůrci měli opravdu promyšlený příběh, který dokázal překvapit a zaujmout. Díky.
Jozef Kostelansky
Jozef Kostelansky Před 14 dny
Keď počujem tú znelku, okamžite mám 12-13 rokov... A Lada Niva, ktorá sa možno stále vyrába, mi pripadá stále moderná... 😀
Radim Ko
Radim Ko Před 21 dnem
Výborný seriál, který si čas od času zhlédnu jedním vrzem. Hudba je nadčasová a naprosto fámozní! O hercích nemluvě.
Další
Paramore - The News (Official Video)
3:08
Lucerna (1967) | Celý Film | HD
1:51:16